Członkowie Koła

KATARZYNA KRASZEWSKA (Przewodniczący)

Aktualnie uczę się na III roku SM (specjalność polityka i komunikacja) i prezesuję w kole. Moją pasją jest język hiszpański i wszystko co związane z kulturą Hiszpanii. Ostatnio interesuję się kubańską diasporą w Stanach Zjednoczonych. W wolnym czasie czytuję Kapuścińskiego albo oddaję się wędrówkom po górach ze znajomymi. Działalność w kole sprawia, że często mam ręce pełne roboty, ale z każdym kolejnym wydarzeniem utwierdzam się w przekonaniu, że warto!

I’m studying International Relations (at specialty International Politics and International Communication) and I’m current chairman in our organization. Spanish language and all around the spanish culture are my great passion. Lately, I’m interesting in Cuban Diaspora in United Stations. In my free time I read Kapuściński’s reportages or walk in the mountains with my friends. All activities in our organization makes me very busy, but each time this job makes me convinced, that it’s worth!

 

PATRYCJA DRAZEK (Wiceprzewodniczący)

Patrycja jest studentką czwartego roku stosunków międzynarodowych i obecnie wiceprzewodniczącą Koła UNIVERSUM. Zainteresowania naukowe to przede wszystkim problemy rozwojowe Afryki i problem nieefektywnej pomocy rozwojowej jaka napływa do Afryki z krajów globalnej Północy. Ostatnio hobbystycznie przeczesuje internet w poszukiwaniu zdjęć architektury i sztuki sakralnej Iranu.

 

KAROLINA KAWA (Administrator funpage’a)

Jako że mam tak „ciekawe” nazwisko, to nikt nie używa mojego imienia. Studiuje III rok Stosunków Międzynarodowych na specjalności Polityka i Komunikacja Międzynarodowa. Moja kariera w Kole Naukowym zaczęła się, ponieważ chciałam zrobić coś nowego i ciekawego a wiedziałam że tutaj się nie będę nudzić i nie myliłam się.

 

KATARZYNA GÓRKA (Skarbnik)

Finansista / Finance Obecnie studentka studiów magisterskich kierunku Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym, jednak zainteresowania związane z ukończonym kierunkiem (Stosunki Międzynarodowe) nie wygasły. W kole działa aktywnie około 2 i pół roku, drugi rok pełni funkcję w zarządzie, odpowiada za badania naukowe prowadzone w ramach koła, wspiera różne projekty. Na co dzień zabiegana, w wolnym czasie lubi gotować i…. jeść.

Recently student of Finance and Accounting at University of Economics but earlier intrests connected to the Bachelor (International Relations) didn’t disappear. Work for the UNIVERSUM for about 2,5 years, continues at the Board for the second term, responsible for scientific research, supports multiple projects. Typically in rush, in her spare time likes cooking and… eating

 

IZABELA KURZEJA (Sekretarz)

O kole UNIVERSUM usłyszałam na pierwszym roku studiów i wtedy tez razem z Panią Prezes zdecydowałyśmy o dolączeniu. Od tego czasu podjęłam się koordynowania projektu „Spotkania z dyplomacją” oraz pomagałam w kilku innych, ciekawych wydarzeniach. Od czerwca 2013 roku objęłam zaszczytne stanowisko sekretarza naszego koła . Aktualnie jestem na trzecim roku Stosunków międzynarodowych specjalności studia wschodnie. To co sprawia mi przyjemność i zajmuje mój wolny czas to taniec i podróże.

 

AGNIESZKA BRODA

Swoją przygodę z Universum rozpoczęłam już na drugim roku po usilnych namowach kołowiczów ;) Szybko odnalazłam się w Kole i otrzymałam zielone światło na koordynowanie projektu  Europejczyku otwórz oczy. Kiedy mam czas dla siebie staram się go spędzać aktywnie. W zimie oddaje się mojej nowej pasji czyli narciarstwu, a na lato pozostawiam pływanie. Czego nie lubię?  Nudnych wykładów- jak każdy student!

IWONA CHLEBEK

Studiuję Stosunki Międzynarodowe na specjalności Polityka i Komunikacja Międzynarodowa (II rok). Moją pasją już od 7 lat jest snowboard. Na co dzień razem z rodzicami prowadzę hodowlę kóz anglonubijskich. Od niedawna jestem też Postcrosserem, a także koresponduję z ludźmi z wielu krajów. Uważam, że w dobie Internetu i Facebooka tradycyjne listy są czymś niezwykłym.

ŁUKASZ CHRAŚCINA

Jestem miłośnikiem Śląska Cieszyńskiego, skąd pochodzę. Uwielbiam być w drodze i odkrywać nowe miejsca, kultury. Lubię postać Sherlocka Holmesa, słuchać Trójki, czytać Kapuścińskiego i oglądać biathlon. W wolnych chwilach śpiewam w chórze.

JOANNA CYRANKIEWICZ

Zafascynowana okresem dwudziestolecia międzywojennego i tańcem, w szczególności tańcem współczesnym i flamenco. W wolnych chwilach lubi czytać dobre książki i oglądać stare filmy, oraz musicale.

MIŁOSZ DEMCZUK

W kole naukowym zwykł mawiać że “nosi krzesła”, ale to nie prawda bo ze stołami radzi sobie niewiele gorzej!

PAULINA DURLEJ

Ukończyłam studia I stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe, obecnie studiuję finanse i rachunkowość na II stopniu. Moją pasją jest organizowanie rozmaitych wydarzeń, prowadzenie szkoleń oraz motoryzacja ;) Uwielbiam sport, literaturę kryminalną i sensacyjną, dalekie podróże, a także klimatyczne krakowskie kawiarnie. W roku akademickim 2012/2013 byłam wiceprzewodniczącą KNSE „UNIVERSUM”. Poprzez działalność w kole naukowym poznałam sławne osoby ze sfery polityki, biznesu oraz kultury, rozwinęłam swoje umiejętności organizacyjne, a przede wszystkich spotkałam niesamowitych młodych ludzi, którzy tak ja chcą działać, tworzyć i zmieniać świat.

MICHAŁ FITRZYK

Jego drugie imię to piłka nożna, ale jego zainteresowanie sportem nie ogranicza się tylko do futbolu. W wolnym czasie lubi wędkować z przyjaciółmi, ewentualnie obejrzeć dobry film lub przeczytać ciekawą książkę.

JULIA GEPNER

Studentka drugiego roku stosunków międzynarodowych. Interesuje się podróżami, filmem i fotografią

MAGDALENA IDZIOR

Studentka II roku Stosunków Międzynarodowych. Interesuje się wszystkim, co związane z Włochami. Pasjonatka smaków i aromatów gotowania, najlepiej przy jazzowych lub swingowych nutach.

KATARZYNA KIPEK

Studiuję stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym (IV rok) i prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim (II rok). Moim marzeniem jest zostać dyplomatą, chciałabym w przyszłości pracować dla polskiego korpusu dyplomatycznego bądź dla organizacji międzynarodowej. Kocham podróże. W każdym kraju, który odwiedzam, staram się wtopić w otoczenie, aby poznać ludzi, ich język i kulturę. Poza tym uwielbiam oglądać filmy i aktywnie spędzać czas.

ALICJA KLICH

Studiuję stosunki międzynarodowe na specjalności studia wschodnie. Interesuje mnie tematyka związana z Azją i z tym chcę wiązać swoją przyszłość. Planuję zacząć naukę języka rosyjskiego, co wydaje się nieodłączne jeśli mówimy o wschodzie. Ponadto kocham podróże, dużą przyjemność sprawia mi gotowanie i pewnie jak większosc osób uwielbiam jeść i poznawać nowe smaki.

AGNIESZKA KOĆMIEL

Studentka II roku Stosunków Międzynarodowych. Interesuje się regionem obu Ameryk, przede wszystkim USA. Uwielbia grać w koszykówkę i oglądać filmy, szczególnie te francuskie. Jest wielkim śpiochem. Marzy o podróży do Indii.

ANNA MIGDAŁ

Studentka II roku stosunków międzynarodowych. Jej główną pasją jest muzyka. Uwielbia spędzać czas wolny w towarzystwie gitary. Jest początkującą curlerką.

MATEUSZ RYSZAWY

Student II roku Stosunków Międzynarodowych, poza tym studiuje również Bezpieczeństwo Narodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się szeroko rozumianym bezpieczeństwem międzynarodowy geopolityką m oraz teoriami cywilizacji. W wolnym czasie uprawia sport, zwłaszcza bieganie i siłownię.

ANNA SACHA

Jestem  studentką  Stosunków Międzynarodowych na UEK-u. Uwielbiam prawie wszystko co włoskie: kuchnię, plaże, morze, a przede wszystkim słonce i ludzi. Dużo czytam i staram się często biegać. Poza tym, nigdy nie odmawiam mlecznej Milki.

ANNA STOKŁOSA

Na co dzień studentka Stosunków Międzynarodowych, większość swojego czasu poświęca na zaangażowanie społeczne. Nie lubi schematów i ram czasowych. Wizjonerka z krytycznym okiem. Prywatnie miłośniczka polskiego folkloru i Bałkanów. Interesuje się aspektem międzynarodowej ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

DANIEL SYNOWIEC

Student II roku Stosunków Międzynarodowych. Kiedy w końcu udaje mu się uwolnić od natłoku obowiązków związanych ze wspomnianym kierunkiem, zajmuje się dość zwykłymi sprawami: czyta książki, ogląda filmy czy też słucha muzyki. Poza tym jest sędzią piłkarskim, a także wielkim fanem przesłodkich surykatek. Próbuje również uczyć się włoskiego, gdyż fascynuje go kultura Włoch [ale nie tak jak zdjęcia surykatek w internecie]

VIKTORIA SHELEST

Jestem studentką II roku Stosunków Międzynarodowych na specjalności Studia Wschodnie. Moją pasją jest muzyka. Skończyłam szkolę muzyczną z gry na fortepianie. Bardzo mi się podoba Hiszpania, dlatego uczę język hiszpańskiego. W przyszłości chcę pojechać do tego kraju i zwiedzić go od północy do południa.

ALICJA WOŹNICZKA

Skończyłam studia licencjackie na kierunku Stosunki Międzynarodowe, a obecnie jestem na I roku SUM Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych. Swoją pracę w Kole zaczęłam na drugim roku studiów. Przez ten czas udało mi się wziąć udział w organizacji wielu interesujących szkoleń, spotkań i konferencji. W roku akademickim 2012/13 zajmowałam stanowisko Sekretarza w naszym Kole. Interesuje się kulturą Ameryki Południowej oraz poświęcam dużo czasu na naukę języka hiszpańskiego. W wolnych chwilach czytam książki podróżnicze, dzięki którym mogę poznać różne kultury, jeszcze bardziej zgłębić swoje zainteresowania i miło spędzić czas.

  

Leave a Reply