O nas

Koło Naukowe Studiów Europejskich „Universum” to jedno z najstarszych kół naukowych na naszej uczelni. Od ponad 17 lat aktywnie uczestniczy w życiu Uniwersytetu. Tworzący je studenci to grupa młodych, dynamicznych i kreatywnych osób, które zawsze maja coś do powiedzenia i gotowi są do działania. Członków Koła wyróżniają wszechstronne zainteresowania, kreatywność i niespożyte dawki energii.

KNSE „Universum” to możliwość zdobycia nowych doświadczeń, odkrycia talentów, poznania wspaniałych ludzi i uczestniczenia w niezwykle ciekawych wydarzeniach. Wszechstronne zainteresowania członków potwierdza różnorodna tematyka organizowanych spotkań. Na naszych cotygodniowych zebraniach poruszamy ważne tematy dotyczące bieżących wydarzeń na świecie. Z radością przyjmujemy nowych członków i ich pomysły na ożywianie naszej działalności.
Do tej pory członkowie koła mogą się pochwalić organizacją wielu wydarzeń. Przede wszystkim są to spotkania z cyklu „Europejczyku otwórz oczy” oraz „Spotkań z dyplomacją”. Poza tym zajęli się również organizacją „Akademii Savoir-Vivre” oraz współpracą przy przygotowaniach do Międzynarodowego Festiwalu Filmów Fabularnych „HumanDOC”. Mają też za sobą przygotowanie wieczorków tematycznych dotyczących Włoch i Turcji i wszystko zwiastuje na to, że to jeszcze nie koniec tego typu spotkań. Oprócz tych inicjatyw członkowie w przyszłym roku planują aktywnie uczestniczyć w „Cracow Model United Nations” (MUN) oraz w wyjeździe do Europejskiego Banku Centralnego.
Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany/-a, czy odnajdziesz się w zespole koła, serdecznie zapraszamy na spotkania koła w środy o godz. 18:00 w sali 273 w pawilonie B. Podczas nich omawiamy organizacje wydarzeń, ale również prowadzimy luźne rozmowy w bardzo przyjacielskim towarzystwie.